Ortéza na vybočený palec DAY FIX

€11,90 / ks
NA SKLADE

Pohyblivá opora na vyrovnanie palca a úľavu od bolesti v kĺbe. Korektor je ohybný a umožní chôdzu po byte, dome alebo záhrade. 

Korektor na haluxy DAY FIX dokazuje, že korekcia vybočeného palca nemusí znamenať obmedzenie v pohybe. Pohyblivý kĺb kopíruje pohyb palca pri chôdzi. Napriek tomu, že korektor na haluxy DAY FIX nie je vhodný do topánok, umožní aktívny pohyb po dome, byte, chate alebo na záhrade. Intenzita korekcie vybočeného palca je dostatočná no nie je tak vysoká ako v prípade THOMSENOVEJ DLAHY. Je to daň za možnosť chôdze s pomôckou na nohe.

POHODLNÁ CHÔDZA alebo VRÁTIME PENIAZE!

Top vlastnosti korektora na haluxy DAY FIX

  • Pohyblivý kĺb neobmedzuje pri chôdzi
  • Vyrovná palec a uľaví od bolesti
  • Bohaté možnosti nastavenia
  • Univerzálny dizajn vhodný na ľavú aj pravú nohu

Balenie obsahuje 1 ks

Doprava od 2,50€
 
Telefonická objednávka (PO - PIA 8:00 - 15:00)
 
02/22200550
 
Viac informácii o produkte nájdete v dolnej časti stránky

Detailné informácie

Podrobný popis

Prečo je používanie korektora na haluxy - DAY FIX dôležité?

Bolesť v kĺbe a poloha palca spolu súvisia. Ak je vybočený palec voľný, má tendenciu smerovať k druhému prstu na nohe. Táto zmena uhlu spôsobí bolesť v kĺbe palca. Korektor na haluxy DAY FIX vyrovná palec a pôsobí proti jeho vybočeniu. Spomalí progresiu Hallux Valgus a uľaví od bolesti v kĺbe palca.

Čím sa korektor na haluxy DAY FIX líši od ostatných pomôcok?

Najväčší rozdiel je vo voľnosti pohybu. Pohyb je najväčšia prednosť korektora DAY FIX. Môžete sa postaviť od televízora a spraviť si niečo dobré v kuchyni. Môžete pohodlne prejsť na WC alebo otvoriť návšteve dvere. Korektor DAY FIX má v porovnaní s THOMSENOVOU DLAHOU menší korekčný účinok, čo je spôsobené použitím flexibilného plastu a ohybného kĺbu.

Korektor na haluxy - DAY FIX funkcie

Ako môžem korektor na haluxy DAY FIX používať?

Ideálne prostredie na nosenie ortézy je domácnosť. S korektorom môžete variť, prať, hrať sa s deťmi, sledovať TV, cvičiť a užívať si väčšinu domácich aktivít. Pri prvých dňoch používania si pravidelne kontrolujte palec/ chodidlo a sledujte či nie je suchý zips príliš utiahnutý. V prípade, že je palec modrý uvolnite suchý zips a spravte pár krokov. Pri používaní korektora DAY FIX treba pamätať na jedno pravidlo. Nepoužívajte korektor DAY FIX v obuvi. Dizajn ani materiál nie sú prispôsobené na používanie obuvi. Môže dôjsť k poškodeniu alebo zlomeniu ortézy.

Alternatívne spôsoby použítia korektora na vybočený palec DAY FIX.

Podobne ako THOMSENOVA DLAHA je aj DAY FIX často používaný na podporu správneho hojenia po operácii vybočeného palca Hallux Valgus.

Je pre mňa korektor na haluxy - DAY FIX vhodný?

Benefity používania DAY FIX ocenia ľudia s vybočeným palcom, ktorí sú doma stále v pohybe. Korektor DAY FIX je obľúbený medzi mamičkami, ktoré sa starajú o rodinu a potrebujú byť mobilné aj s korektorom na nohe. Ak pochybujete o tom, či je pre Vás DAY FIX vhodný, konzultujte použitie s ortopédom.

Rozmery ortézy na haluxy DAY FIX

Produktové špecifikácie

  • Univerzálna veľkosť s veľkým rozsahom nastavenia je vhodná pre ženy aj mužov
  • Dĺžka dlahy je 13,5 cm
  • Plast, EVA pena, nerez oceľ, filc, suchý zips
  • Pomôcka je vhodná na pravú aj ľavú nohu

Ako správne používať korektor na haluxy DAY FIX?

Pri nasadení korektora na palec vždy pamätajte na hygienu. DAY FIX používajte len na čisté nohy. Pred nasadením uvolnite oba suché zipsy. Korektor navlečte na palec tak, aby bol kovový kĺb presne na kĺbe palca. Utiahnite suchý zips tak, aby mohla krv prúdiť do prstov. Spravte pár krokov. V prípade potreby uvolnite alebo pritiahnite suchý zips.

Dodatočné parametre

Kategória: Ortézy na haluxy
Veľkosť: Univerzálna s možnosťou nastavenia
Balenie: 1 ks vhodný na ľavú aj pravú nohu
Materiál: PVC, filc

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: